Saç Modelleri
Şelale Tipi Örgü Saçlar Kadına Hava Katıyor Galeri için tıklayın

Şelale Tipi Örgü Saçlar Kadına Hava Katıyor

07 Haziran 2017

Örgü modelleri bildiğiniz gibi son yılların en trend olan saç modelleri arasında üst sıralarda yer alıyor. Her yaştan bayana hitap edebildiği gibi özellikle genç yaştaki bayanlar için ideal görüntüler sağlıyor. Sahip olduğu çeşitlilik sayesinde çok farklı formlar kazanıyor ve daha da önemlisi her türlü ortama, gündüze ya da geceye rahatlıkla uyarlanabiliyor. Örgü modellerinde stil de farklılık gösteriyor. Birbirinden farklı örgü çeşitleri el pratikliği ve sabır istiyor. Örgü modelleri arasında son dönemde popüler olan ve şık görüntü veren bir tanesi de şelale örgü modeli.


Şelale örgü modelini ilk gördüğünüzde yapılışının zor olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak doğru uygulamalar doğru sıra ile yapıldığı taktirde gayet kolay şekilde halledilebiliyor. Şelale örgü stili başta olmak üzere her türlü örgüde öncelikle saçlar doğru kıvamda olmalı. Örgülerde saçların temiz olması ve daha da önemlisi düzgün şekilde taranmış olması çok önemlidir. Bu yüzden önce saçlarınızı yıkamanız ve düzgün bir şekilde taramanız iyi bir netice için gereklidir. Hatta saç kremi kullanmanızı da tavsiye ediyoruz. Bu sayede çok daha iyi bir sonuç elde edebilirsiniz.

Gençlerin en çok ilgisini çeken modellerden bir tanesi salık saçlarda şelale örgüsü uygulaması. Bu modellerde düz saçlar ön taraftan arka tarafa doğru örgü gidiyor. Şakak kısımlarından ya da alnın üst bölgesinden arka tarafa doğru uzanan şelale örgüsü arkada serbest saçlara karışıyor ve çok romantik bir saç modeli ortaya çıkıyor. Bu modeller en çok uzun olan saçlarda güzel neticeler verecektir. Kısa saçlarda da uygulanabilir ancak uzun saçlarda olduğu gibi bir sonuca götüremeyecektir.

Şelale saç örgüsünde normal saç örgüsü ile yapılabilecek her model gerçekleştirilebilir. Dilerseniz saçın ön kısmını kullanın dilerseniz arkayı toptan örün ya da kısmi bir örgü oluşturarak ensede küçük bir topuz yapın. Bunları yaparken tamamen özgürsünüz. Ancak şelale örgüsünde normal örgüden farklı olarak her örgü adımında yeni saçlar ilave edilmelidir. Bu şekilde şelale örgüsü kendine has olan zarif görüntüsünü ortaya çıkaracaktır. Bunun dışında örgü stili normal örgü ile tamamen aynı olmaktadır.

Uzun ve düz saçlarda şelale modelinin şık bir sonuca götüreceğinden bahsetmiştik. Ancak başka saç stillerinde de şelale örgüsü ile güzel modeller elde edilebilir. Dalgalı saçlar bunun için iyi bir örnek olacaktır. Dalgalı olan saçlarda alnın üst kısmında şakaklara doğru iki adet örgü başlatılır. Başın orta arka kısmında bu iki örgü bir araya getirilir ve sabitlenir. Saçların kalan kısmı dalgalı olarak serbest bırakılır. Bu şekilde elde edilen saç modeli hem gündüz kullanılabilir hem de özel gün ve gecelerde kurtarıcı olabilir.

Şelale örgüsü kullanarak çok farklı, marjinal modeller de elde edebilirsiniz. Kattığı bohem havanın yanında çok da özel bir görüntü elde edeceksiniz. Şakaklarda başlattığınız örgüyü daha ince tercih ederek iki adet alabilirsiniz. Ya da arka ortada birleştirdiğiniz örgüleri bir arada örgü şeklinde de devam ettirebilirsiniz. Buradaki devam örgüsünü yaparken de şelale stilini tercih etmenizde fayda var. Sağdan ve soldan saç tutamları alarak saçınızın bitim noktasına kadar örgünüzü devam ettirin. Bu sayede elde edeceğiniz model size oldukça bohem ve farklı bir hava katacaktır. Bu modelleri uygulamaya başladığınızda hem kendiniz için ideal olanı daha iyi keşfedebileceksiniz, hem de bu modelleri daha kolay ve daha hızlı yapmayı öğrenebileceksiniz.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular