Saç Modelleri
Sizi Bir Adım Öne Çıkaracak Havalı Saç Modelleri Galeri için tıklayın

Sizi Bir Adım Öne Çıkaracak Havalı Saç Modelleri

02 Haziran 2017

Havalı saçlara sahip olan bayanlar her zaman için bir adım öne çıkıyor. Peki havalı saçlara sahip olmak sadece sezonun trendlerini en önce uygulamaktan mı geçiyor? Elbette ki hayır. Havalı bir saç modeline sahip olmak için düşünmeniz gereken bir tane değil birçok parametre var. Öncelikle kendinize yakışan bir model seçmeniz gerekiyor. Aksi taktirde havalı değil komik görüntü verebilirsiniz. İkinci kural ise demode ayrıntılardan uzak durmak. Ve üçüncü olarak ise saç modelinizi desteklemeniz gerekiyor. Yani giyiminiz, makyajınız ve tarzınız ile saç modelinizi havalı yapabilirsiniz. Tek başına bir saç kesimi kimseyi havalı yapmayacaktır. Eğer tüm bu noktalara dikkat ediyorsanız trend havalı modelleri kestirebilirsiniz. Bu sayede istediğiniz etkiyi elde edeceksiniz. Şimdi havalı olmanız için kullanabileceğiniz saç modellerine değinelim.


Öncelikle bu sezon kıvırcık saçlarınız ile havalı olabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında enerjinizi yükseltecek olan kıvırcık saçlar sezonun modasında büyük bir yer tutuyor. Eğer zayıf biri iseniz ve saçlarınızda hareket kullanmayı seviyorsanız kıvırcık saçlarınıza hafif katlar attırarak kullanabilirsiniz. Sadece kıvırcık saçlar değil dalgalı saçlar da sezonun trendleri arasında yer alıyor. Kıvırcık saçlarda kesim açısından oldukça kısıtlı olmanıza karşın dalgalı saçlarda çok daha özgürsünüz. Özellikle katlı kesimler dalgalı saçlar için oldukça iyi bir tercih olacaktır.

Havalı Saç Modellerinden Örnekler

Bu sezon havalı saçlara sahip olmanın bir yolu da upuzun saçlardan geçiyor. Saçlarda uzun boylar geri dönüyor. Artık belinize kadar gelen saçlar uzatabilirsiniz. Bunları özellikle düz kullanmanız çok daha iyi olacaktır. Katsız kesilmiş ve düz, uzun saçlar çok havalı bir görüntü verebilir. Bu uzunluktaki saçlara özgü bir kural da doğal renkleri tercih etmek. Herhangi bir boya işlemi uygulamadan, kendi renginizi kullanmanız en iyisi olacaktır. Ancak boyamak istiyorsanız da mümkün olduğu kadar tek renk ve doğal tonlar tercih etmelisiniz.

Havalı ve marjinal kesimler de sizin istediğiniz modelleri sunacaktır. Bunu sağlamanız için ideal yollardan bir tanesi asimetrik kesimler. Saçlarda asimetri modası her zaman devam etse de bu sezon daha popüler olacak. Havalı olmak istiyorsanız bu tarz farklılıklara açık olmalısınız. Şakaklarınızdan bir tanesini kazıtabilirsiniz. Bu şekilde kestirdiğiniz saçınızı diğer tarafa atarak kullanabilir ya da at kuyruğu yapabilirsiniz. Her iki durumda da fazlası ile havalı olacağınızı garanti ederiz. Saçlarınızın ense kısmında da benzer bir uygulama yapabilirsiniz. Ense kazıtma modası birkaç sezondur var. Bu kısmı kısa keserek saçlarınızı toplayabilirsiniz. Toplu kullanımda çok havalı bir model olmaktadır.

Havalı olmanın yolu her zaman için çok uç ve farklı uygulamalardan geçmiyor. Öyle bir devirde yaşıyoruz ki artık havalı olmanın yollarından en kolayı sadece doğal olmak bile olabilir. Kendi saç renginizi kullanmanız bunun bir yolu olacaktır. Sade kesimi yapılmış saçlarınızı çok bakımlı hale getirebilir, ışıl ışıl parlamalarını sağlayın. Güzel ve hafif bir makyaj ile saçlarınız bir araya geldiğinde sizden doğalı ve havalısı olmayacaktır.

Gelelim son tüyoya. O da enerjik ve genç bir görüntünün kaynağı olan kakül. Sezon trendleri arasında da kakülün yeri büyük. Özellikle geniş alınlı ve uzun yüzlü bir bayan iseniz çok güzel kakül modelleri kestirerek çok havalı bir görüntü yakalayabilirsiniz. Tam kakül dediğimiz alnı kapatan model, yan kakül denilen daha eğimli kakül görünümü ya da alnın sadece yarısına kadar uzanan kısa kaküller havalı görüntü elde etmenizi sağlayacak alternatifler arasında yer alıyor.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular