Saç Modelleri
Stil Dolu Trend Örgü Saç Modelleri Galeri için tıklayın

Stil Dolu Trend Örgü Saç Modelleri

09 Mayıs 2017

Saç örgü modelleri her boyutta saç için uygulanabilmektedir. Örgülerin çeşitliği sayesinde istenilen tarzda saç şekilleri yaratılabilir. Örgülerin yapımı günlük kullanıma uygun olabileceği gibi özel davetler için uygun olabilecek tarzda abiye modelleri de yapılabilmektedir. Saç örgülerinin modellerini asıl etkileyici unsur saçın uzunluğudur. Çok kısa modellerin toplanması zor olduğundan yarım yapılan saç örgüleri daha uygun olacaktır. Uzun saçlar her türlü olan saç örgüsünü kaldırabilecek yapıdadır. Ancak katlı saçlarda örgüler yapılırken dikkat edilmelidir. Bir yerlerden saçın ucu çıkabileceğinden sprey yardımı ile saç sabitlenmeli ya da günlük hayatta kullanılacak ise salaş bir tarzda örülerek sprey yardımı olmadan kullanılabilir. Ara boylardaki saçlar kolaylıkla örülebilen diğer tarzdaki saçtır.


Saç Örgüsü Çeşitleri

Saç örgü modelleri için birçok çeşit bulunmaktadır.

  • Balıksırtı denilen model tek yapılabilir bir model olup saçın ikiye ayrılması ya da daha fazla paya ayrılması ile de yapılabilir. Oldukça pratik bir yöntem olan balıksırtı oldukça güzel ve toplu görünen bir modeldir.
  • Mısır örgüsü denilen diğer bir tür ise oldukça sık örülme ile olur. Oldukça basit olan mısır örgüsü saçın ikiye ayrılması ve ardından her bir taraftan diğerine alttan alınacak şekilde saç aktarılması ile yapılan modeldir. Görünüşü bir mısırı anımsattığı için bu adı almıştır.
  • Fransız örgüsü tıpkı balıksırtı gibi olan modellere verilen addır.
  • Hollanda örgüsü dıştan örülen Fransız örgüsüne verilen addır. Normal örgü düz bir şekilde dışardan içeri doğru iken bu modellerde içerden dışarıya doğru örgü yapılmaktadır. Halat örgü ise saçın atkuyruğu yapılması ve ardından kuyruğun ikiye bölerek birbirine dolandırılması şeklinde yapılan kolay örgüdür. Görünümü bir halatı anımsattığı için bu adı alır.
  • Hale örgü saçın tıpkı bir taçmış gibi tüm başın üzerinde yapılması ile oluşur. Oldukça Helenistik bir model olan bu örgüye kafanın altından başlanır ve üstten devam edilerek bitirilir.
  • Kafes örgü modeli saçın dörde ayrılıp ardından birbiri içerisinden geçirilmesi ile yapılmaktadır.
  • Hacimli olacak bir örgü ise her yapılan örme işleminden sonra biraz gevşetilme yapılarak saça hacim kazandırma ile kolaylıkla yapılabilir.
  • Alttan örgü yapmak da oldukça güzel olacaktır. Daha sonrasında üst taraf topuz ya da normal bir atkuyruğu olarak kullanılabilir.

Topuz Saç Örgüsü Modelleri

Örgüden topuz yapmakta mümkündür. Saç örgü modelleri üzerinden örgü kısmı aynen uygulanıp kalan kısım topuza dönüştürülerek yapılabilir. Özel gecelerde ya da gündüz gezmeleri ile iş yerlerinde kolaylıkla kullanılabilir.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular