Saç Modelleri
Stil Sahibi Kadınların Şık Saç Modelleri Galeri için tıklayın

Stil Sahibi Kadınların Şık Saç Modelleri

05 Temmuz 2017

Özel günlerde ya da şık olmamızı gerektiren günlerde özenli bir saç modeli seçmek son derece önemlidir. Ancak şık bir saç modelini elde etmek için size uygun bir model seçmelisiniz. Ayrıca tercih edeceğiniz kıyafet seçimi de son derece önemlidir. Bunlara dikkat ederek seçim yaptığınızda daha iyi görünebilirsiniz. Şık bir saç modeli tercih ederek görünümünüzü tamamlayabilirsiniz. Son sezonun en trend şık saç modellerinden sizler için bahsedeceğiz.


Bu sezon şık saç modellerinde örgülü modeller oldukça popüler. Her çeşit ve tarzda örgülü modeller mevcut. Özellikle topuzlarda örgülü modeller oldukça fazla. Bu modellerde öncelikle saçın ön kısmında alınan tutamlar örülerek arkaya doğru götürülüyor. dilerseniz tek bir saç tutamı alarak bunu başın üzerinden örerek başın arka kısmına kadar götürebilir, burada hafif dağınık bir topuz oluşturabilirsiniz. Bu modeli farklı şekiller de yapma şansınız var. İkinci bir alternatif de şakaklarda iki adet tutamın örülerek arka kısma kadar götürülerek topuz oluşturulması. Bu model de abiye ya da şık kullanımda son derece iyi oluyor.

Açık modellerde de örgüler güzel modeller veriyor. Yine aynı şekilde şakak kısımlarından aldığınız saç tutamlarını arkaya doğru örerek götürebilirsiniz. Daha sonra arka üst kısımda bu iki tutamı sabitleyebilirsiniz. Ardından altta kalan bu kısımları maşa ile dalgalandırma işleminden geçirirseniz çok daha şık bir model elde edeceksiniz. Dalgalı saç modellerinde ikinci bir uygulama yöntemi de parçaların örerek daha sonra açılması ile yapılıyor. Bunun için akşamdan nemli olan saçlarınızı örerek yatabilir, ertesi gün açarak dalgalı saçları doğal yollardan elde edebilirsiniz. Kendi dalgalarınız gibi doğal bir görüntü elde edebilirsiniz.

Krepeli modeller de şık görünmek için tercih edilecek alternatiflerden bir tanesi. Örneğin bir at kuyruğu çok günlük bir modeldir. Ancak bunu bir krepe uygulaması ile özelleştirebilirsiniz. Başın üst kısmında hafif bir krepe yaparak at kuyruğunu daha sonra yapabilirsiniz. Ardından yaptığınız at kuyruğundan alacağınız bir tutam saçı toka etrafında döndürerek toka görüntüsünü ortadan kaldırabilirsiniz. Bu sayede sıradan bir at kuyruğunu şık bir görüntüye kavuşturmuş olacaksınız. Ardından kuyruk kısmını da güzelce tarayarak sonucu elde edebilirsiniz.

Sade bir balerin topuzu da şık bir saç modeli olarak kullanılabilir. Bunun için de yapmanız gereken tek şey saçlarınızı tepeden sıkıca toplamak ve ardından saçı kendi etrafında dolayarak sabitlemektir. Bu modelde farklı bir görüntü vermek için kulak üstlerinden çok minik birer saç tutamı çıkarabilirsiniz. Böylece çok daha şık bir görüntü halini alacaktır. İsterseniz balerin topuzunu tepeden yapabileceğiniz gibi ense bölümünde de yapabilirsiniz. Üstten yapılacak olan topuz daha çok gençler için uygun olacakken alt kısımda yapılan ise daha çok orta yaş için uygun olacaktır.

Kısmi toplu saçlar da özel günlerin ve şık görüntülerin kurtarıcısıdır. Bu tarz modellerde saçların ön kısmına gelen tarafları arkaya doğru sabitlenir. Bunu yaparken yine örme uygulaması yapabilirsiniz. Ya da sadece düz şekli ile alabilir ya da krepe kullanabilirsiniz. Başın arka orta kısmında bu saçları birbirine tutturmalısınız. Özellikle dalgalı bir saç modelinde bu çok daha şık bir sonuç elde etmenizi sağlayacaktır. Bahsetmiş olduğumuz şık saç modelleri özellikle günlük şıklık istediğiniz zamanlarda kurtarıcı olacaktır. Fazla abiye ya da günlük tarzdan uzak şık olmak için bu modelleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular