Saç Modelleri
Topuz Saç Modelleri İle Özel Günlerin Kraliçesi Olun Galeri için tıklayın

Topuz Saç Modelleri İle Özel Günlerin Kraliçesi Olun

14 Mayıs 2017

Saçlar gün boyu insanlarla olan en önemli aksesuardır. Saçların nasıl göründüğü yüz için oldukça önemlidir. Özel davetlerin, düğünlerin ve şık görünmesi gereken gecelerin vazgeçilmez saç modeli topuzdur. Topuz saçlar giyilecek kıyafete, gidilecek mekanın tarzına uygun olarak kullanılabilir. Yüz tipini bilerek yapılacak topuz modeli ile kimse gözlerini alamayacaktır. Oval yüz tipi topuza en elverişli yüz tipidir. Topuz yapabilmek için aynı zamanda güzel omuzlara da sahip olmak gerekmektedir. Omuzları geniş gösterecek ya da fazla geniş omuzları da orantılı gösterecek modeller kişinin omuz tipine bağlı olarak seçilmelidir.


Topuz Saç Modeli Çeşitleri
Topuz modelleri oldukça fazla çeşide sahiptir. Bazı topuz saç modellerini söylemek gerekirse: Tepeden topuz yapabilmek için oval yüz tipine sahip olmak gerekir ve aynı zamanda eğer kısa boylu bir kimse ise kesinlikle seçmesi gereken bir modeldir. Daha uzun bir görünüm kazandıran tepeden topuz modeli sade olabileceği gibi kabarık ya da dağınık bir tarzda yapılabilir. Tepeden dağınık topuz, örgülü topuz gibi türlerde de modeller yapılabilir. Ensede topuz dikdörtgen yüz tipine sahip ve küçük çene yapısına sahip kişiler için ideal bir saç modelidir. Saç modeli örgü, toka ve diğer takılarla süslenebilir. Bunun yanında ensede topuz toplu, sade olabileceği gibi dağınık, kabarık, salaş, ve daha birçok tarzda yapılabilir. Bombeli denen topuz türü de oldukça tercih edilen tarzdır. Yandan topuz modeli kare yüz tipine sahip olan kişiler için ideal olup oldukça aşağıda yapılan bir saç modelidir. Kare yüzün daha yuvarlak görünmesine yardımcı olacak bu model örgü, dağınık, sade ya da toplu da yapılabilir. Dağınık topuz saç modeli kullanımı fazla olan bir model olup daha çok yapılacağı yüksekliğe bağlıdır. Yani enseden, yandan ya da tepeden yapılacağı modele bağlıdır. Buna göre kişi tercihte bulunabilir. Saç oldukça hareketli olduğundan kullanılan küpe ve saç aksesuarlarında dikkatli olunması gerekmektedir. Saça uygun sade modellerin kullanılması gözü yormayacaktır.

Topuz Saç Modellerinden Örnekler

Topuz Saçlar İçin Aksesuarlar Örnekleri
Topuz saç stilleri yapılırken saça ek olarak aksesuar ya da örgü tarzlarında eklemler yapmak mümkündür. Bulunulacak ortama bağlı olarak çiçekli, deniz kabuklu gibi türlerin kullanılabileceği gibi şık ortamlar için de taşlı ve oldukça abartılı saç aksesuarları kullanmak mümkündür. İstenilen tarzda bir topuz saç modeli bulduktan sonra isteğe bağlı olarak saça yakışacak bir aksesuar seçmek doğru olacaktır. Aynı zamanda aksesuar kıyafet ile de uyumlu olmalıdır.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular