Saç Modelleri
Tost Saç Modası Yeni Stiller ve Modelleri Galeri için tıklayın

Tost Saç Modası Yeni Stiller ve Modelleri

23 Mayıs 2017

Saç kıvırcıklığını daha sert ve net bir görünümde seven kadınların çokça tercih etmekte olduğu saç modelidir. Eskiden bugüne tarzını koruyan tost saç modelleri, asla eskimemiş ve kadınlar tarafından her zaman beğenisini korumuştur. Bu senede sokaklarda, podyumlarda çokça göreceğiniz bu saç modelinin yapım aşaması, tost makinaları sayesinde bayağı kolaydır. Aşamalı olarak tost saç modeli yapımı;


  • İlk olarak saçlarınız temiz olmalı
  • İkinci aşama olarak saçlarınızı düzleştirin
  • Saçınızın tost yapacağınız kısmı bölün
  • Isıttığınız tost makinasını saç üzerinde belirli bir süre tutun
  • Saçın uzunluğunca her yerine bu işlemi yapın
  • Daha soft bir görünüm için ellerinizi saçınızın arasında gezdirin

Saça farklı bir hava katan tost saç modelinizi uzun süre bozulmadan kullanabilirsiniz. Burada önemli olan püf nokta; Tost yapılmadan önce saçın temiz olmasıdır.

Tost Saç Modelleri ile Trendi Yakalayın
Bu sene trendlerden biri olan tost saç modeli yine birçok kadının tercihi olmaktadır. Tost saç modelleri gür saçlı kadınlara daha çok yakışmaktadır, fakat ince ve cansız saçlara da uygulandığında; saçların daha gür ve canlı durmasını sağlayacaktır.

Özellikle ince saçlılar daha büyük dalgalı tost makinalarını tercih etmelidirler. Saçı hemen yıkadıktan sonra tost yapmak, saçta kırılmalara ve cansız bir görünüme sebep olacaktır. Bu yüzden saçınız kuruduktan 2-3 saat sonra tost yapmak saç açısından daha sağlıklı hem de daha hoş bir görünüme sebep olacaktır.

Tost saç modellerinin bir diğer artı yanı da her saç modeline uygulanabilir olmasıdır. Fakat uzun saçlarda daha güzel durmaktadır. Ne kadar uğraş gerektirse de, bittikten sonra kendinizi prensesler gibi hissedebilirsiniz.

Kısa saçlı modellere de yakışmakta olan tost saç modelleri, saça verilen farklı şekiller ile tarz bir görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır. Evde yapılabildiği gibi, kuaförlerde de yapılabilmektedir.

Özellikle okul çağlarında tercih edilmekte olan tost saç modeli kadınların daha genç görünmesini sağlar. Bu yüzden orta yaştaki kadınlarda rahatlıkla bu modelleri kullanmalıdır.

Tost yaptıktan sonra saçın bir kısmını yukarı doğru toplayarak kullanabilir, böylece eğlenceli ve dinamik bir görüntü yakalamış olursunuz.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular