Saç Modelleri
Trend Gözalıcı Kısa Kadın Saç Modelleri Galeri için tıklayın

Trend Gözalıcı Kısa Kadın Saç Modelleri

25 Eylül 2017

Kısa saç modelleri cesaretli hanımların ilk kesim tercihidir. Geçmişten bu güne kadar oldukça tercih edilen ve modası geçmeyen kısa saçlar çoğu kadının vazgeçilmezidir. Kullanımı zor olan ve yakışmayacağı düşünülen kısa saç kelimelerine oldukça temkinli yaklaşılır. Zaten kısa saçlara verilen şekillerde sınırlıdır. Ancak kullanımı oldukça kolay olan modellerdir. Yüz tipini bilen bireyler kendine yakışacağını düşündüğü kısa saç modellerinden birisini kolaylıkla uygulayabilir. Kişi yıllardır yapmak istediği kısa saç modelini korkmadan yapabilir.


Yüz Tipine Uygun Kısa Saç Modelleri
Yüz tipine uygun olarak kesilen kısa saç modelleri güzel bir dış görüntü kazandırmaya yardımcıdır. Kare yüze sahip hanımlar kısa saç modellerini kolaylıkla kullanabilir. Kısa kesilecek saça biraz kat da katılabilir. Saç düz kullanılabileceği gibi dalgalı olarak da rahatlıkla kullanılabilir. Kalp yüze sahip hanımlar da rahatlıkla kısa modeller ve özellikle asimetrik modelleri kolaylıkla uygulayıp kullanabilir. Bu sayede saç kesimine bağlı olarak yüz şekli daha orantılı ve toplu görünüm kazanır. Yuvarlak yüze sahip birisi de kolaylıkla kısa saç modellerini kullanabilir. Kısa saçlar sayesinde uzun vakitler saç ile uğraşmaya gerek kalmadan kısa sürede hazırlanıp dışarı çıkılır. Oval yüzler kısa saçları seçerek yüz hatlarının daha orantılı olarak görünmesini sağlayabilir. Oldukça toplu görüntü sağlayan küt modellere ek olarak kâkül de eklenebilir. Uzun yüze sahip birisi kısa model istiyorsa küt modeller yerine asimetrik olan modellerden birisini kullanmalıdır. Yoksa orantısız bir görüntü olacaktır. Geceye uygun şekil alabilen ya da günlük hayatta dağınık olarak kullanılabilen bir modeldir.

Kısa Saç Modelleri Şekilleri
Kısa saçların şekillendirmesi kolay ancak yapılacak olan modeller sınırlıdır. Dağınık olarak kolaylıkla kullanılabilen modellerden meydana gelen kısa saçlar aynı zamanda saçları geriye doğru da taranabilir. Geniş alınlar için oldukça uygun bir görüntü yaratmaktadır. Saç tellerinin kalınlığına bağlı olarak katlı kesim ya da düz kesimlerden birisi tercih edilebilir. Kısa modeller uzun örgüler yerine kısa küçük örgüleri kaldırabilir. Fazla uğraş gerektirmeden kolaylıkla kullanılabilen modellerden birisi tercih edilebilir. Kısa saç modelleri içerisinden birisi tercih edilip kuaförde kolaylıkla yaptırılabilir.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular