Saç Modelleri
Trend Olabilecek Gelin Saç Modelleri Galeri için tıklayın

Trend Olabilecek Gelin Saç Modelleri

04 Haziran 2017

Her genç kız için en özel günleri olan düğünlerinde gelinlikleri kadar saç modelleri de önemlidir. Güzel bir seçim ve uygulama ile birlikte prensesler gibi bir gelin olunabiliyorken, aynı şekilde kötü bir seçim ve uygulama ile de en özel gününüzde hiç istemeyeceğiniz bir görüntüye bürünebilirsiniz. Bunun için önce kendinizi tanımalı ve sizin için en uygun olan modeli tercih etmelisiniz.


Öncelikle yaşınızı, ten ve saç renginizi gözden geçirerek bununla ilgili görsellere bakmalısınız. Bunlar kadar önemli olan bir diğer unsur da gelinliğinizin formu. Eğer omuzları açıkta bırakan bir gelinlik giymeyi planlıyorsanız hemen her model size uygun olabilir. Ancak omuzları ve kolları kapalı bir gelinliğiniz var ise tercih etmeniz gereken saç modeli değişecektir. Özellikle dağınık ve salık saçlı modelleri asla kapalı gelinlikler için tavsiye etmiyoruz. Saçların toplandığı ve yüzün açıkta bırakıldığı modeller daha ideal olacaktır. Aksi taktirde saçlar ve gelinliğin modeli karışarak kalabalık bir görüntü oluşturabilir.

Gelelim daha spesifik olarak modellere. Gelin başı denildiğinde akla ilk gelen saç modellerinden bir tanesi elbette ki topuz. Güzel ve modern bir topuz ile harika bir gelin olabilirsiniz. Ancak demode topuz örneklerini ne yazık ki çok daha sık görüyoruz. Peki nasıl olmalı daha modern bir gelin topuzu? Öncelikle çok büyük ve hacimli olan topuzlardan uzak durmalısınız. Bu sizi gelin olmanın masumiyetinden uzaklaştıracaktır. Bunun dışında fazla sprey ve sabitleştiricilerin kullanılması sonucu çok parlak görüntüler ortaya çıkabiliyor. Bu da oldukça kötü ve demode olan bir diğer görüntü. İdeal bir topuz daha normal boyutlarda, saçın kendi rengi ve parlaklığında olmalı.

Önerebileceğimiz ve son dönemlerin popüler olan gelin başlarından bir tanesi ense topuzları. Artık gelin topuzları kocaman ve yüksekte olmaktan çok daha ense kısmında ve daha zarif büyüklük ve formlarda. Bu topuz modelinde eğer duvak kullanılacak ise krepe yapılabilir. Ancak krepe büyüklüğü de abartılmamalı. Sadece başın üst kısmına küçük bir boyut kazandırılabilir. Krepe yapılmış olan gelin başlarında ince taçların kullanımı çok trend. İnce ve bütün olan taçlar krepeli topuzlarda kullanılıyorken krepe uygulanmamış topuzlarda ise zarif saç aksesuarları kullanılıyor.

Saçlarınızın uzunluğu çok fazla olmadığı müddetçe topuzun büyüklüğü daha makul bir boyutta oluyor. Özellikle bu topuz modellerinde dalgalı saçlar daha kullanışlı oluyorlar. Ancak maşa uygulaması daha doğal şekilde yapılmalı. Aksi taktirde fazla bukleli bir görüntü de demode algısı oluşturacaktır. Maşa daha hafif şekilde yapılmalı ve uygulama öncesinde de bukleler biraz bozulmalı. Bu sayede çok daha zarif ve şık bir görüntü elde edilecektir.

Elbette gelin saçı modelleri sadece topuzlardan oluşmuyor. Çok daha farklı gelin saçı alternatifleri de var. Örneğin yarım toplu saçlar da omuz kısmı açık olan gelinlikler için isabetli bir seçim olabilir. Bu saç modelinde başın ön tarafındaki saçlar arkaya doğru sabitleniyor. Burada çok farklı alternatifler uygulanabilir. Sepet örgü benzeri bir uygulama ile alnın üzerinden yapılan örgü arkada sabitlenebilir. Arkada kalan saçlar ise dalgalı bırakılarak gayet romantik bir görüntü elde edilecektir.

Tamamen salık bırakılan saç modellerin gelin başı için uygun olmadığını söylemekte fayda var. Bu tarz bir gelin saçı uygulaması çok özensiz bir görüntü olarak algılanacaktır. Ayrıca yoğun ve tempolu bir düğün esnasında böyle bir model asla kalıcı ve güzel olamaz. Topuz modelleri ya da yarım toplamalı modeller daha uygun olacaktır.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular