Saç Modelleri
Trend Sarı Saç Modeli Kullanan Kadınlar Galeri için tıklayın

Trend Sarı Saç Modeli Kullanan Kadınlar

31 Mayıs 2017

Sarı saçlara sahip olmak bayanların birçoğunun arzu ettiği bir durumdur. Ancak herkes cesaret edemez, aynı şekilde her sarı saçı her bayan da uygulayamaz. Ancak doğru bir analiz ve uygulama ile birlikte size en uygun olacak sarı saç tonunu ve saç modelini tespit edebilir, yeni saçlarınıza kavuşabilirsiniz. Sarı saç modelleri saç renkleri arasında en fazla çeşitliliğe ve farklı tonlara sahip olan renk. Şimdi sarı saç modelleri ve renklerine daha detaylı olarak bakalım.


Sarı saç modelleri denildiğinde ilk akla gelen klasik sarı tonları. Altın rengi, platin renkleri sarı saçlarına moda olduğu ilk zamanlarda popüler olan tonlar. Eğer beyaz tenli bir bayan iseniz bu renkler de diğer tüm sarı tonları gibi size uygun olacaktır. İster platin sarısı kullanın, ister altın rengi ya da herhangi bir sarı saç modeli kullanın size uyum sağlayabilir. Sadece bazı renk tonları sizin beyaz teninizle bir araya geldiğinde soluk bir görüntü oluşturabilir. Bunun için de yapmanız gereken şey görünümünüzü güzel bir makyaj ile desteklemek olacaktır.

Sarı saç modellerinde son dönemde popüler olanlara değinecek olursak ilk söylememiz gereken elbette ki küllü tonlar. Küllü saç renkleri sadece sarı saçlar için değil kumral tonlar için de oldukça popüler olan renklerden bir tanesi. Ancak sarılara katmış olduğu farklılık ise onu vazgeçilmez kılıyor. Eskiden doğrudan saf hali ile uygulanan birçok sarı renk şimdi küllü tonlarda tercih ediliyor.

Küllü sarı tonlarının tercih edilmesinin sebeplerinden bir tanesi katmış olduğu yumuşaklık ve sakinlik. Doğrudan uyguladığınız sarı bir saç boyası ile çok canlı bir renk elde edebilirsiniz. Karşıdan bakıldığında ben buradayım diyen bir saç rengi birçok bayanı mutlu etmeyecektir. Bunun yerine biraz daha makul olan, daha naif bir görüntü verecek sarı saçlar daha fazla ilgi görmektedir. İşte bu yüzden sarı saçlarda küllü olan tonları tercih etmeniz çok daha isabetli bir tercih olacaktır.

Sarı saçlarda model olarak uyum sağlamak oldukça kolaydır. Düz olarak kullanırsanız çok sade ve duru bir görünüm kazanmış olacaksınız. Ayrıca bu görüntü ve doğallık ile olduğunuzdan daha genç ve dinamik görünebilirsiniz. Ancak hafif dalgalı bir saç modeli ya da katlı kesimler de farklı bir güzellik katmaktadır. Dalgalar ve katların kazandırmış olduğu volume ile çok romantik ve alımlı bir görüntü elde edersiniz.

Sarı saç modelleri söz konusu olunca skala oldukça geniş oluyor. Beyaza yakın bir platin de sarı saç kategorisine girerken diğer tarafta karamel tonlarında bir saç rengi de sarı saç modelleri arasında yer alıyor. Burada önemli olan sizin kendinize uygun olanı seçerek doğru bir uygulama yapabilmeniz. Öncelikle söylemekte fayda var ki sarı saçları evde kendiniz boyamayı denememelisiniz. Sarı tonları elde etmede alt ton çok önemli olduğu için önce onun nötrlenmesi gerekiyor. Bunu ise evde yapmanız mümkün olmayacaktır. Profesyonel bir kuaför veya saç tasarımcısı ile yapmanız tavsiye edilebilir.

Sarı saç modellerini uygularken ten renginiz açık ise oldukça özgürsünüz. İster açık tonları ister koyu sarı saç modellerini tercih edebilirsiniz. Ancak fazla küllü ve soğuk tonlar sizin de solgun görünmenizi sağlayabilir. Eğer kumralsanız sizin için hemen her ton uygun olacaktır. Ancak esmer iseniz net sarı tonlarından uzak durarak daha çok küllü sarı tonlarına kaymanızı önerebiliriz.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular