Saç Modelleri
Üçgen Yüzlü Erkeklere Yakışan Saç Kesimi Modelleri Galeri için tıklayın

Üçgen Yüzlü Erkeklere Yakışan Saç Kesimi Modelleri

16 Mayıs 2017

Saçlar hanımlar için önemli olduğu kadar erkekler için de oldukça önemlidir. Yüz tipine uygun olarak saç kesimi yaptırmak en uygunu olacaktır. Oval, kare, kalp, yuvarlak ya da üçgen yüzlüler için saç tipleri iyice araştırılıp bir tercihte bulunulması gerekmektedir. Aksi takdirde yüzün formu bozuk görünecektir. Her yüz tipine uygun olacak şekilde modelleri bulmak artık daha da kolay. Bit tıkla yüz tipine uygun tonlarca model bulunabilir. Üçgen yüz hatlarına sahip erkeklere özel oldukça çok saç modeli bulunmaktadır. Üçgen yüz yapısı olan erkekler sivri bir çene, dar elmacık kemiklerinin yanında çene çizgisi yönünden geniş bir görünüme sahiptirler.


Üçgen Yüzlü Erkeklere Saç Önerileri; Üçgen yüze sahip erkekler için tavsiye edeceğimiz saç modelleri yüzün formunu düzeltirken dikkatin nereye toplanması gerektiğini de sağlamaktadır. Geniş bir çene yapısı olan üçgen yüzlü erkekler seçecekleri modelde geniş çeneye uygun olan bir modelden yana tercihte bulunmalıdır. Böylelikle seçilen doğru model ile çene yapısı olduğundan daha dar görünüm uygun bir form oluşturulacaktır. Seçilen modelde yanların hacimli kalması ile üst kısmın da aynı hacme sahip olması gerekmektedir. Bu modeller tam da üçgen yüzlü erkekler için biçilmiş kaftandır. Uzun saç modellerini de kullanabilecek üçgen yüzlü erkekler saç uçlarına doğru sivrileşen modelleri kullanarak dengeyi sağlar. Ancak mümkün olduğunca uzun saç modellerinden uzak durmak iyi olacaktır çünkü dikkat çeneye toplanır bu da orantısız bir görünüme sebebiyet verir. Çene geniş yapılı olduğundan dolayı seçilen her modelde çeneye dikkat çekmemesine bakılmalı ve buna göre tercihte bulunulmalıdır. Yandan ve üstten kabarık bir saç modeli ile hafif bir sakal çenenin çizgisini dengeleyecektir.

Üçgen Yüzlü Erkekler İçin En Karizmatik Saç Modelleri

Üçgen yüzlere sahip erkeklere saç tavsiyesi için bir katalog yardımı ya da internetten bulunacak modeller yardımı ile çeşitli seçenekler sunulabilir. Kişi kendisine ve tarzına uygun bir model bulmakta zorlanmaz. Ardından bu modeli kendi kuaförüne göstererek uygulatabilir. Sonuçtan oldukça memnun kalacak üçgen yüzlü beyler için en önemli nokta çenenin sivriliğini hafifletmekten geçer. Bunun dışında saçlara doğru bakımı da yapmak gerekir. Saçların gür uzaması ve dış çevreye bağlı olarak yıpranmasını engellemek için doğru saç bakım ürünleri ve temizliğin yapılması gerekmektedir. Yani hem bakım hem de doğru kesimler sadece kadınları ilgilendiren bir durum değil aksine erkekleri de ilgilendiren bir durumdur. Doğru model ile her aynaya bakıldığında görülen görüntüden daha da mutlu olunacaktır.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular