Saç Modelleri
Ünlülerin Şaşırtıcı Değişimi Saç Modelleri Galeri için tıklayın

Ünlülerin Şaşırtıcı Değişimi Saç Modelleri

14 Mayıs 2017

Moda ve trendler söz konusu olduğunda yön verici olan temel faktör genelde ünlülerin seçimleri oluyor. Saç modelleri söz konusu olduğunda da bu durum değişmiyor. Dünya ve ülke çapında ünlülerin yapmış olduğu seçimler, saçlarında gerçekleştirdikleri değişimler ve yeni uyguladıkları modeller herkes için trend olarak kabul ediliyor ve akabinde birçok insan saçlarına benzer formlar kazandırıyor. Şimdi ünlülerin saç modelleri ile ilgili daha detaylı bir inceleme yapalım.


Ünlüler arasında son dönem popüler olanlardan ve saç modeli beğenilenlerden birkaç örnek verelim. Ciara bu ünlülerden ilki. Uzun saçlara sahip olan güzel yıldızın saçlarında birkaç farklı ton görüyoruz. Saç diplerinde kumral tonlarında bir renk tercih eden Ciara bu rengi uçlara doğru giderek açılan tonlarda kullanıyor. Saç uçlarında platine doğru giden bir renk görüyoruz. Bu seçim ile birlikte hem esmer ten rengine absürd bir görüntü oluşmamış, hem de açık tonlarda bir sarıyı rahatlıkla kullanabilmiş. Sarı saçları hayal eden esmer ve uzun saçlı bayanlar için güzel bir örnek olarak değerlendirilebilir.

Son dönemin en popüler isimlerinden bir tanesi de Gigi Hadid. Güzel yıldız her yönü ile trendlere yön veren isimlerden biri. Uzun saçlara sahip olan Gigi Hadid saçlarında kakül kullanmayı çok seviyor. Ancak bunu postiş kullanarak da sağlayabiliyor. Bunun dışında açık altın tonlarında saçlara sahip olan Gigi Hadid beyaz tenli bayanlar için referans olabilecek uzun saçlı görünümleri bizlere sunan isimlerden bir tanesi.

Uzun saçlı ünlülerden bahsedip de Nicole Kidman hakkında bir şey söylememek olmaz. Yıllara meydan okuyan güzel oyuncu uzun ve kızıl saçları ile her dönem adından bahsettirmeyi başarıyor. Bakır tonlarında olan saçları ile tercih ettiği modelleri de bir araya getirdiğinde genel olarak romantik bir havaya bürünen güzel oyuncu özellikle örgü modellerini ve dalgaları kullanmayı daha çok tercih ediyor. Siz de hem bakırın marjinalliğini ve albenisini hem de uzun saçın büyüsünü istiyorsanız benzer bir saç modeli uygulayabilirsiniz.

Elbette sadece uzun saçlı ünlüler değil kısa saçları tercih eden ünlüler de dünya çapında trendleri belirleyecek tercihlerde bulunuyor. Şimdi kısa saçları ile adından bahsettiren ünlülere değinelim. İlk sırada bahsedeceğimiz ünlü Katie Holmes. Renk olarak doğal tonlardan şaşmayan güzel yıldız saçlarını kısa ve sade şekilde kullanmayı tercih ediyor. Düz kesimleri seçen Katie Holmes bu sayede yüz hatlarını ve güzelliğini daha çok ön plana çıkarmış oluyor.

Kısa saçları ile ilgi gören bir diğer ünlü ise Taylor Swift. Taylor Swift diğer kısa saç modellerinden farklı olarak kakül kullanmayı tercih ediyor. Yüz hatlarının vermiş olduğu imkan ile bunu rahatlıkla uygulayan Taylor Swift koyu gözler ve sade makyaj ile de bu görünümü pekiştiriyor. Saç rengi olarak ise tercihi genellikle küllü sarılardan yana. Hafif dalgalı saçlara sahip olan ünlü oyuncu saçlarını katlı şekilde kestiriyor ve omuz üzerinde kullanmayı tercih ediyor.

Sarışınlardan sonra koyu saçlılar için de referans olabilecek bir ünlüden bahsedelim. O isim de elbette ki Anna Hathaway. Güzel oyuncu doğal görünümün ekollerinden bir tanesi ve saç modelleri ile de bunu destekliyor. Koyu kahverengi olan saçlarını çene hizasında bırakmayı seviyor. Düz bir kesim kullanan Anna Hathaway makyajı ile de bu görünümü tamamlayarak yüzünün güzelliğini daha fazla ön plana çıkarıyor.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular