Saç Modelleri
Uzun Yüze Yakışan Orantılı Saç Modelleri Galeri için tıklayın

Uzun Yüze Yakışan Orantılı Saç Modelleri

15 Mayıs 2017

Uzun yüzleriniz için saç modelleri istiyorsanız sizler için birbirinden farklı saç modeli örnekleri sunuluyor. Uzun yüze sahip olan kişiler için orantılı görünmek oldukça önemlidir. Yüzünüze uygun en havalı saç modellerini tercih ederek göz kamaştırabilirsiniz. Birbirinden tarz ve modern saç modelleri ile yüzünüzde orantılı bir hava yakalayacak ve oldukça alımlı görüneceksiniz.


Uzun Yüze Sahip Olanlar için Saç Modelleri; Uzun yüz için saç modelleri arasında özellikle katlı, kâküllü, asimetrik ve küt saç modelleri ön plana çıkıyor. Özellikle uzun yüzlü ünlülere göz atarak ilham alabilir ve en beğendiğiniz modeli kolayca seçebilirsiniz. Bob saç kesimi uzun yüzlüler için tavsiye edilmektedir. Bu saç modeli ile çene uzunluğu doğru bir şekilde orantılanır. Omuz hizasında dalgalı saç modelleri uzun yüzlü kişileri oldukça havalı ve stil sahibi göstermektedir. Çene kısmının yumuşak görünmesi için dalgalar oldukça işe yarayacaktır. Kâhkül kullanarak alın kısmı için orantı oluşturabilirsiniz. Kâhkül sayesinde hem yüzünüzü kısaltabilir hem de iddialı bir görüntüye ulaşabilirsiniz. Uzun yüz şekline sahip olanlar için tavsiye edilen saçlardan biri de kısa saçtır. Kısa saç modelleri ile uzun yüze sahip olanlar oldukça etkileyici bir yapıya sahip olmaktadır. Ayrıca sezonda öne çıkan ombre modelleri ile saçlarınızı renklendirebilirsiniz.

Uzun Yüzlüler İçin Örnek Saç Modelleri

Saçlarınızın yarısının boyanacağı bu model sayesinde hem yumuşak hem de güncel bir görüntü elde edeceksiniz. Saçlarınızı yandan ayırarak dalgalar yapabilirsiniz. Bu şekilde hacimli bir görünüme ulaşacaksınız. Uzun yüz şekline sahip olanlar için düz saç modeli tavsiye edilmemektedir. Çünkü düz saçlar yüzü daha da uzun göstereceğinden güzel görüntülere yol açmaz. Bu nedenle dalgalı saç modelleri kullanmak sizler için oldukça etkili olacaktır. Hem kâhküllü hem de dalgalı saç modelini aynı anda kullanabilirsiniz. Saçlarınızı orta boylarda kestirerek kıvırcık modeline sokabilirsiniz. Katlı saç modelleri ile uzun yüzler oldukça asimetrik görüntülere sahip olur. Saçlarınızı gözlerinizden ya da çenenizden itibaren katlar gelecek şekilde kestirebilirsiniz. Geniş alın, uzun çene gibi görüntülerden en tarz asimetrik saç modelleri ile kurtulmak için vakit kaybetmeden bu saç modellerini deneyebilirsiniz.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular