Saç Modelleri
Yanları Kazıtılmış Saç Modeli Olan Kadınlar Galeri için tıklayın

Yanları Kazıtılmış Saç Modeli Olan Kadınlar

05 Haziran 2017

Benim tarzım saçlarımdan da okunmalı, farklı olmalıyım diyenler için bunun en değişik yollarından bir tanesi saç kazıtmak. Saçları kazıtmak tek başına bir yöntem olabildiği gibi bunu sadece kısmi olarak yapmak da ayrı bir yol. Yani başınızın tamamını değil, sadece belirli bir bölümünde olan saçları kazıtarak diğer kısımlardaki saçları normal uzunluğunda bırakıyorsunuz. Marjinal ve çılgın bayanların tercihi olan bu model oldukça ilgi çekici ve farklı oluyor.


Yanları kazıttığınızda elde edebileceğiniz çok farklı model alternatifleriniz var. Tamamen uzun saçlarda bunu uygulayabilirsiniz. Uzun saçlarda saçları kazıtırken bunu tek bir taraftan yapabilirsiniz. Şakaklarınızı kazıtmayı düşünüyorsanız sağ ya da sol tarafı seçerek o bölgeyi kazıtabilirsiniz. Sonuç olarak asimetrik bir görüntü elde edeceksiniz.

Uzun saçlarda bu modelin kullanımı oldukça hoş sonuçlar veriyor. Kazıtılmış olan bölgeden ayırdığınız saçları diğer tarafa atarak şekillendirin. Bu sayede çok asimetrik bir görüntü elde edeceksiniz. Bir taraftan bakıldığında çok makul bir model görüyorken diğer taraftan bakıldığında ise istediğiniz marjinal görüntüyü veriyor. Açıkta kalan kulağınızda farklı küpeler kullanarak bu marjinal görüntüyü daha da pekiştirebilirsiniz.

Uzun saçlarda kullanımında düz ya da dalgalı fark etmeksizin kullanma şansınız var. Ayrıca uzun saçlarda bir bölgeyi kazıtırsanız dilediğiniz zaman bunu kamufle etme şansına da sahipsiniz. Tek yapmanız gereken saçlarınızı ayırdığınız bölgeyi ona göre seçmek. Ayırma işlemini diğer taraftan yapmanız durumunda saçlarınızdaki kazıtılmış bölge fark edilmeyecektir. Bu sayede dilediğiniz zaman bu sade görüntüyü de tercih edebileceksiniz.

Uzun ya da orta boydaki saçlarda sadece şakak bölgesinde kazıtma işlemi uygulanmıyor. En yaygın olan bu yönde olsa da ense kısmındaki saçlarını kazıtanlar da yok değil. Bu modelin daha az tercih ediliyor olmasının nedeni saçların salık olması durumunda oluşan tuhaf görüntü. Ancak siz devamlı olarak saçlarını toplayan biri iseniz sizin için uygun olabilir. Bu modelde ense kısmı kazıtılıyor ve at kuyruğu yaptığınız zaman arkadan bakıldığında değişik bir görünüm sergiliyorsunuz.

Uzun saçlarda kullananlar kadar saç kazıtılmasını kısa saçları ile kullananlar da var. Ancak bu gerçekten ciddi cesaret isteyen bir seçim olacaktır. Zira uzun saçlarda bunu kamufle etmek mümkün olabiliyor. Ancak kısa saçlara sahipseniz ve saçlarınızın bir bölümünü kazıtmayı düşünüyorsanız bunu kamufle etmeniz pek mümkün olmayacaktır.

Kısa saçlarda ense kazıtması uygulanmıyor. Sadece yanlar, yani şakak bölgeleri kazıtılıyor. Bunların tek bir tanesini kazıtabileceğiniz gibi ikisini de kazıtabilirsiniz. Yanlarını kazıttıktan sonra kalan kısım için farklı seçenekleriniz var. Bunlardan ilki bob modeli tarzında bir kesim uygulamak. Tabi ki aynı olmayacaktır. Ancak kulak hizasında olan saçlarınızı eğimli şekilde keserek yüzünüze gelen kısmını uzun bırakırsanız benzer bir model elde edeceksiniz. Bu model ile hem çok havalı hem de çok marjinal bir görüntü elde edebilirsiniz.

Bir diğer alternatifiniz ise saçlarınızın sadece üst kısmını uzun bırakmak. Bu kısımda ise biraz hareket katmanız gerekecek. Tepede kalan saçlara hafif bir fön çekebilirsiniz. Bu bölgeyi dalgalı şekle sokabilirsiniz. Havaya kaldırarak daha çok punk görünümü elde edebilirsiniz. Her durumda çok farklı görünme garantiniz var. Ancak bu modelin sıkıntısı geri dönüşünün olmaması. Saçlarınızdan sıkıldığınızı ve normal bir modele dönmek istediğinizi varsayalım. Bu durumda saçlarınızın tamamını kazıtmaktan ve hepsinin uzamasını ve eşitlenmesini beklemekten başka çareniz yok.  Ancak yine de risk almaya değecek bir model.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular