Saç Modelleri
Yaz Aylarında Örgü Saç Modelleri Rahatlatıyor Galeri için tıklayın

Yaz Aylarında Örgü Saç Modelleri Rahatlatıyor

11 Haziran 2017

Örgülü saçlar birkaç sezondur saç modasında trend modellerden bir tanesi. Hem yaz aylarında kullanılabilecek alternatifler sunuyor, hem de kış aylarında. Aynı şekilde günlük hayat içinde de tercih edilebilir, özel günlerde de. Dayanıklı olması ile saçım bozuldu mu derdini ortadan kaldırırken toplu olması ve önünüze gelmemesi ile de gün içerisinde ciddi anlamda konfor sağlıyor. Kısacası hem toplu, hem şık hem de konforlu bir model olarak örgü modelleri vazgeçilmez modeller. Bu hali ile uzunca bir süre daha saç modasında trendler arasında yer alacağa benziyor.


Saç örgü modellerine daha yakından bakacak olursak özel günlerde kullanılabilecek olan modellerden bahsedebiliriz. Gelin başında dahi saç örgüleri kullanılıyorken özel günler için vazgeçilmez olduğunu söyleyebiliriz. Eğer toplu bir saç modeli arayışı içerisinde iseniz ense topuzları sizin için kurtarıcı olacaktır. Uygulaması ise oldukça kolay. Alnın üst kısmından ya da şakak kısımlarından aldığınız saç tutamlarını arka tarafa doğru örerek devam ettirin. Bunu yaparken dilerseniz artımlı örgü olarak bilinen şelale örgüsünü kullanabilirsiniz. Arka kısımda kalan saçları ise küçük ve basit bir topuz yapın. Daha sonra örgü tutamlarını sırası ile bu topuzun etrafında döndürün. Tokalar görünmeyecek şekilde sabitlediğiniz de modeliniz tamam olacaktır.

Özel günler için örgülü ve aynı zamanda da açık  bir saç modeli arayışı içerisinde iseniz o zaman örgüyü bir detay olarak kullanabileceğiniz bir model önereceğiz. Bunun için öncelikle saçlarınıza dalga vermeniz daha iyi olacaktır. Dalgalı saçlarda örgü daha şık ve uyumlu görüntü veriyor. Doğal dalgalar yaptığınız saçlarınızı yine şakak kısımlarından bu sefer daha ince tutamlar alacak şekilde örmeye başlayın ve başın arka üst kısmında bir araya getirin. Burada saçları ince bir lastik ile birleştirin. Dilerseniz bunu yaptıktan sonra kalan kısmını aşağı kadar örebilirsiniz. Ancak bu şekilde de bırakarak modelinizi tamamlayabilirsiniz.

Gelelim daha günlük olarak kullanılabilecek saç modellerine. Bu modeller özellikle toplu modeller oluyor. Örneğin balıksırtı örgü modeli bunun en bilinen alternatiflerinden bir tanesi. Ancak daha farklı bir model arayışı içerisinde iseniz şelale örgüsünü kullanmalısınız. Şelale örgüsü hem kısa hem de uzun saçlılar için alternatif olabilir. Kısa saçlılarda başın üst kısmında dolanacak şekilde yapılabilir. Saçlar alt tarafta düz ya da dalgalı bırakılabilir. Uzun saçlarda ise şelale örgüsünü uygulamak tamamen sizin hayal gücünüze kalmış. Dilerseniz saçların tamamını bu şekilde örebilir, dilerseniz daha kısmi bir örgü yapabilirsiniz.

Kısa saçlarda saçın üst kısmını alarak arkaya doğru bir örgü yapabilirsiniz. Özellikle kısa ve küt saçlara sahipseniz ve klasik modelleri uygulamaktan sıkıldıysanız bu model tam sizin istediğiniz farklı etkiyi verecektir. Uzun saçlarda da benzer bir model rahatlıkla uygulanabilir. Aynı şekilde tepeden aldığınız büyükçe bir tutamı arkaya doğru sıkı sıkıya örün. Daha sonra bunu aşağı kadar devam ettirin. Bu şekilde aynı modelin uzun saçlara uyarlanmış halini uygulamış olacaksınız.

Salaş örgü modelleri ise günlük hayat için kullanılabilecek olan ve trendler arasında yer alan modellerden bir diğeri. Eğer saçlarınız uzunsa ve siz de salaş giyimi seviyorsanız saçlarınızı klasik örün ve daha sonra örgüyü gevşeterek havasını değiştirin. Modeliniz tamam olacaktır. Dilerseniz bunu da farklı bir formda uygulayabilirsiniz. Arkadan iki adet örgü örün. Ancak bu örgüler birbirinden uzak değil yan yana olmalıdır. Bu şekilde ördüğünüz tutamları en altta sabitleyebilirsiniz. Modeliniz hem şık hem de bohem bir havaya sahip olacaktır.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular