Saç Modelleri
Yaza Uygun Röfle Işıltıları Saç Modelleri Galeri için tıklayın

Yaza Uygun Röfle Işıltıları Saç Modelleri

11 Haziran 2017

Röfle uygulaması hayatımıza kısmi renklendirmeyi getiren ilk işlem. Daha öncesinde saçlar ya tam boyanıyordu ya da doğal hali ile kullanıyorduk. Ancak şimdilerde bu durum oldukça farklı. İlk röfle ile bu algı değişime uğradı. Son yıllarda ise ombre, ışıltı vb. teknikler oldukça popüler oldu. Röfle bu uygulamaların arkasında kaldı, unutuldu derken bu sezon hayatımıza geri döndü. Ancak eskisinden çok daha profesyonel ve farklı teknikler ile modern yorumu geri dönüyor. Siz de saçlarınıza röfle yaptırabilir, yaza yeni bir imaj ile başlayabilirsiniz.


Röfleli saç modelleri bilindiği gibi saçın doğal renginden sarı tonlarına geçiş için kullanılan bir uygulamadır. Ya da saç siyah gibi sert bir renk ise geçişin daha yumuşak olması için öncelikle zemin daha farklı bir ton ile renklendirilir ve daha sonra röfle işlemi uygulanır. Ancak her ne kadar uygulanması için bir mani olmasa da esmer bayanlarda röfleli saçlar pek şık bir görüntü vermez. Daha çok beyaz tenli ve en fazla buğday tenli bayanlar için röfle uygulaması ve modelleri uygun olmaktadır.

Gelelim yeni sezonda hayatımıza giren röfle modellerine. Röfle en çok uzun saçlarda uygulanıyor. Bu sezon uzun saçlar oldukça moda olacak. Özellikle son senelerde demode algısı veren bele kadar uzun olan saçlar geri dönüyor. Hal böyle olunca etrafta uzun saçları ile dolaşacak bayan sayısı da artacak. Bu moda beraberinde farklı renklendirme uygulamalarını da getirecektir. Siz de uzun saçlara sahip iseniz ve esmer tenli değilseniz saçlarınıza bir röfle uygulaması yaptırabilirsiniz. Bu sayede çok şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

Gelelim röflenin uygulanabileceği saç yapısına. Röfle en çok düz ve hafif dalgalı saçlarda karşımıza çıkıyor. Kıvırcık saçlarda röfle uygulaması yapıldığını pek görmüyoruz. Halbuki kıvırcık saçlarda da röfle güzel görünebilir. Özellikle buğday tenli bayanlarda daha çok karamel tonlarında yapılacak olan röfle uygulaması etkileyici ve çekici bir sonuç oluşturacaktır. Ayrıca yaz aylarında bronz tene de bu ikili çok fantastik bir hava katabilir. Gelelim düz ve dalgalı saçlardaki uygulamasına. Röfle zaten bu iki modeldeki saçta da güzel duracaktır. Ancak özellikle düz saçlarda daha zarif bir etki oluşturabilmek için saçlarda kat işlemi uygulanabilir. Bu sayede daha ışıltılı ve şık bir görünüm elde edilecektir.

Peki ya kısa saçlar röfle kullanmayacak mı? Elbette ki orta ve kısa boydaki saçlara sahip olan bayanlar da röfle yaptırabilirler. Özellikle bob model saçlarınız varsa röfle bu model ile bütünleşmiş bir teknik ve siz de mutlaka denemelisiniz. Özellikle asimetrik kesimli olan bir bob modeli kestirmeyi düşünüyorsanız beraberinde tercih edeceğiniz röfle işlemi çok şık bir ikili ortaya çıkaracaktır. Özellikle bu modelde açık sarı röfle yaptırmanızı tavsiye edeceğiz. Bob modelin efsane görünümü bu şekilde ortaya çıkacaktır.

Orta boydaki saçlar için ise uçlarda hafif kırık dalga ile en ideal görüntüsüne ulaşacaktır. Bunun için çok kısa bir maşa uygulaması yapmanız yeterli olacaktır. Maşayı sadece uçlara dolayın ve kısa süre sonra çekin. Biraz da görüntüyü bozduğunuz zaman en ideal hali ortaya çıkacaktır. Bu şekilde saçınızdaki röfle çok şık görünebilir. Röfle uygulamasında sarı tonları olduğu gibi karamel ve bakır tonları da ilgi görüyor. Eğer sıradan olmak istemiyorsanız ya da ana renginiz çok koyu bir ton ise siz de sarı röfle yerine mutlaka bu tonlardan birini tercih etmelisiniz.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular