Saç Modelleri
Yazlık Rahat Kısa Bob Kadın Saç Modelleri Galeri için tıklayın

Yazlık Rahat Kısa Bob Kadın Saç Modelleri

30 Haziran 2017

Kısa saçların efsane modellerinden bir tanesi olan bob modeli uzun zamandır saç modasında önemli bir yer tutuyor. Özellikle kısa saçlardan vazgeçemeyen bayanlar için bob modelinin yeri bir ayrıdır. Bob modeli birçok yönden avantajlara sahip olan bir model. Öncelikle hiçbir işlem ve şekillendirme yapmadan bile çok şık bir görüntüye sahip. Bunun için evden çıkmadan önce uzun uğraşlar vermenizi gerektirmiyor. Zahmetsiz şıklık vaat ediyor. Yapmanız gereken şey sadece bakımlı olmalarını sağlamak. Parıl parıl parlayan bob model saçlar çok güzel görünecektir zaten.


Birçok model saç sektöründen gelip geçerken bob modeli uzun yıllardır varlığını sürdürmeye devam ediyor. Bunu yaparken aynı zamanda da bazı değişimler geçiriyor. Bu değişimler bu sezon da yoğun şekilde görülüyor. Dalgalı saçlar için bob modeli çok fazla kullanılmazdı. Ancak artık bunun da gayet kullanılabilir bir model olduğunu görebiliyoruz. Diğer bir değişiklik de bob modelinde saç boyutunda. Çok kısa ve orta uzunlukta kullanımları eskiden bob modeli için uygun görülmezken şimdilerde bu boylarda da görebiliyoruz.

Kısa saçlarda bob modelinin uygulamalarından bahsedeceğiz. Öncelikle çok kısa saçlarda bob modelinin daha erkeksi bir görüntü olduğunu düşünenler olacaktır. Ancak bu oldukça yanlış bir bakış açısı. Kısa saçlar da feminen bir görüntü verebilir. Bob modeli de buna bir örnek. Bu modelin saça vermiş olduğu hacim oldukça kadınsı bir görüntü sağlıyor. Kısa bob saç modelinde uzunluk daha çok kulak memesi hizasına kadar uzanıyor. Bitiş noktası bu hizada olsa da model gereği arka kısmı çok daha kısa oluyor.

Bob modelinin kısa örneklerine baktığımızda asimetrik kesimin de ön plana çıktığını görebiliyoruz. Özellikle şakak kısımlarından bir tanesi arka taraf kısalığında kesilirken diğer kısımda saç uzunluğu kulak memesini buluyor. Bu hali ile kısa kesimli bob saç modeli oldukça çekici bir görüntü katıyor. Bob modelinde bunun dışında iki kulak kısmının da aynı hizada kesilen modelleri de mevcut. Bu modellerde ise daha çok ön kısım katsız tercih ediliyor. İki model arasında hem asimetri hem de katlı kesim açısından farklılıklar bulunuyor.

Bob kesimde tamamen düz kesimler de mevcut. Özellikle bu sezon bu tarz modelleri de sık sık göreceğiz. Özellikle yandan ayrılmış saç modası ile de birleşen bu modeller oldukça trend olacak. Düz saçlarda kullanımları bu şekilde olduğu gibi dalgalı saçlarda da bob modeli kullanılıyor. Özellikle bu sezon trendlerinde dalgalı saçlarda bob modeli ön plana çıkacak. Ancak dalgaların doğal ve hafif dalgalar olması burada önemli bir nokta. Fazla kıvırcık ve hacimli yapıdaki saçlarda bu tarz bir bob modelinin uygulanması hacmi bir kat daha artırdığı için şık bir sonuç olmayacaktır.

Bob modelinde kısa kesimlerde renklendirmeler de ön plana çıkıyor. Özellikle sarı tonları bob modelin vazgeçilmez renkleri arasında yer alıyor. Eğer beyaz ya da açık tenli iseniz ya da en fazla buğday kadar koyu bir tene sahip iseniz siz de saçlarınıza sarı rengini kullanabilirsiniz. Düz bir boyama yapabileceğiniz gibi röfle, ombre gibi bir model de tercih edebilirsiniz. Ancak doğal geçişler olmasını sağlamalısınız. Bunun için ise öncelikle ana renginizi doğal kahve tonlarına çekmelisiniz. Kısa bir saç modelinde bu tarz bir seçim çok isabetli olacaktır. Kumral tonlarda da benzer bir uygulama yaptırabilirsiniz. Eğer daha koyu tenli iseniz bu da güzel bir sonuç olabilir.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular