Saç Modelleri
Yeni Nesil Örgü Saç Modelleri Galeri için tıklayın

Yeni Nesil Örgü Saç Modelleri

27 Mayıs 2017

2017 nin Yeni Nesil Örgü Saç Modelleri


Saç örgü stilleri her açıdan saç için yapılabilmektedir. Örgülerin türleri ile istenilen tipte saç şekilleri yapılabilir. Örgü yapılması günlük tarza uygun olabileceği gibi ve özel günler için uygun olabilecek tarzda abiye saç modelleri de yapılabilmektedir. Saç örgülerinin modellerini asıl erken saçın boyutudur. Kısa modellerin toplanması zor olduğundan yarım yapılan saç örgüleri daha güzel bir seçim olacaktır. Uzun saçların her çeşidi olan saç örgüsü yapılabilecek tiptedir. Fakat katlı saçlara örgü yapımında dikkatli olunmalıdır. Saçınızın ucu herhangi bir yerden çıkabileceğinden sprey vasıtası ile saç sabit yapılmalı ya da günlük yaşamda kullanılacak ise salaş bir stilde örüm işlemi yapılarak kullanılabilir. Ara uzunluklardaki saçlar basit bir şekilde örülebilen farklı stillerdeki saçlardır.

Yeni Nesil Saç Örgüsü Çeşitleri

Bu sene saç örgü stilleri için birçok çeşit vardır.

  • Balıksırtı saç modeli denilen model tek yapılabildiği gibi birde model olup saçın ikiye ayrılması ya da daha çok paya ayrı tutulması ile de olabilir. Basit ve pratik bir yöntem olan balıksırtı saç modeli gayet güzel ve toplu görünüm veren bir sam modelidir.
  • Mısır örgüsü denilen farklı bir tür ise gayet sık örülme ile olur. Pratik ve basit olan mısır örgüsü saç modeli, saçın 2 tutama ayrılması ve ardından her bir taraftan diğerine alttan alınacak şekilde saç aktarılması ile yapılan modeldir. Görünüşü bir mısırı anımsattığı için bu adı almıştır.
  • Fransız örgüsü tıpkı balıksırtı gibi olan modellere verilen addır.
  • Hollanda örgüsü dıştan örülen Fransız örgüsüne verilen addır. Normal örgü düz bir şekilde dışardan içeri doğru iken bu modellerde içerden dışarıya doğru örgü yapılmaktadır. Halat örgü ise saçın atkuyruğu yapılması ve ardından kuyruğun ikiye bölerek birbirine dolandırılması şeklinde yapılan kolay örgüdür. Görünümü bir halatı anımsattığı için bu adı alır.
  • Hale örgü saçın tıpkı bir taçmış gibi tüm başın üzerinde yapılması ile oluşur. Oldukça Helenistik bir model olan bu örgüye kafanın altından başlanır ve üstten devam edilerek bitirilir.
  • Kafes örgü modeli saçın dörde ayrılıp ardından birbiri içerisinden geçirilmesi ile yapılmaktadır.
  • Hacimli olacak bir örgü ise her yapılan örme işleminden sonra biraz gevşetilme yapılarak saça hacim kazandırma ile kolaylıkla yapılabilir.
  • Alttan örgü yapmak da oldukça güzel olacaktır. Daha sonrasında üst taraf topuz ya da normal bir atkuyruğu olarak kullanılabilir.

Topuz Saç Örgüsü Modelleri

Örgüden topuz yapmakta mümkündür. Saç örgü modelleri üzerinden örgü kısmı aynen uygulanıp kalan kısım topuza dönüştürülerek yapılabilir. Özel gecelerde ya da gündüz gezmeleri ile iş yerlerinde kolaylıkla kullanılabilir.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular