Saç Modelleri
Yuvarlak Yüze Giden Saç Modelleri Galeri için tıklayın

Yuvarlak Yüze Giden Saç Modelleri

11 Mayıs 2017

Yuvarlak Yüze Saç Modelleri ile Modern Çizgiler
Yuvarlak yüzlü hanımların saç kesim ve diğer modellerinin tercihlerinin kısıtlı olduğu düşüncesi vardır. Ancak durum bunun aksine olup oldukça çeşitli yuvarlak yüze saç modeli mevcuttur. Yuvarlak yüz için yapılan makyaj saçı ön plana çıkararak daha güzel bir görüntü oluşturacaktır. Saçın bu yüze sahip kişilerde önemi aynı zamanda yuvarlak yüzün yapısı gereği kilolu göstermesini gizler. Yuvarlak yüz için uygun bir kesim ve ardından bir yuvarlak yüze saç modelleri içinden seçim oldukça güzel gösterecektir. Sonrasında yüz olduğunun aksine daha az yuvarlak görünecek ve zayıf görünecektir. Oldukça kullanışlı olan bir yüz tipidir.


Yuvarlak Yüze Saç Modelleri Önerileri

Yuvarlak yüze saç modelleri için örnek olarak katlı modellere yönelmek uygun olacaktır. Her boyutta kullanılabilen saç katlı olarak kesilir ise yüz daha uzun görünecektir. Daha dikkat çekici olan katlı modellerin kullanımı da oldukça rahattır. Saç modelleri içerisinde kabarık olan yani saçı daha hacimli gösterecek modellerden yana tercihte bulunulması uygun olacaktır. Kesim olarak yapılan katlı kesimler bu isteğe cevap verebilmektedir. Kesmeden da kabartma adı altında saçın alt kısımlarının diplerinin kabartılması yöntemi de uygundur. Kabartma işlemi çene hizasından başlamalıdır. Böylelikle istenilen görüntüye ulaşmak oldukça kolay olacaktır. Yuvarlak yüz için oldukça model içerisinden birisini seçmek oldukça basittir. Aynı zamanda tüm buy modellerin kullanımı oldukça basittir. Yuvarlak yüzlü hanımlar atkuyruğu ve topuz modellerini korkmadan kullanabilir.

Yuvarlak Yüzlüler İçin Saç Kesimi

Yuvarlak yüze saç modelleri ve kesimleri içerisinden kişi tarzına uygun olanı kolaylıkla bulabilir. Saç kesimi için kısa modellerden yana tercihte bulunabilir. Korkmadan ya da yakışmayacağı düşüncesine girmeden rahatlıkla kısa saç modelleri kullanılabilir. Böylelikle hem yüze uygun model bulunurken diğer yandan modern bir çizgi yakalanır. Kâkülü de korkmadan kullanabilirler. Asimetrik çizgilerin bulunduğu modellerde seçilebilir. Arkadan kız ve ne doğru uzayan kısa saç modellerinden yana tercihte bulunabilir. İnternetten kişi kendi tarzına yakın olan birçok modele kolaylıkla ulaşabilir. Daha sonrasında kuaförüne göstererek o kesimi ya da modeli kolaylıkla yaptırılabilir.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular