Saç Modelleri
Zayıf Görünüm Sağlayan Saç Modelleri Galeri için tıklayın

Zayıf Görünüm Sağlayan Saç Modelleri

25 Eylül 2017

Saç tipimiz nasıl göründüğümüzü doğrudan etkileyen önemli bir faktördür. Zayıf ya da kilolu görünmemize de tesiri büyüktür. Doğru seçilmiş bir saç kesimi ve modeli bizi olduğumuzdan 5 ya da 10 kilo zayıf gösterebilirken aynı şekilde yanlış bir seçim de bir o kadar daha kilolu görünmemize sebep olabilir. Bu yüzden doğru seçimi yapabiliyor olmak son derece önemlidir. Doğru seçim ise kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir. Örneğin düz ve uzun bir saç bir bayanı çok zayıf gösterebilirken diğer birinde aynı tesiri yapmayabilir.


Doğru saç modelini belirleyici temel faktör ise elbette ki yüz tipidir. Bu yüzden öncelikli olarak kendimizi tanımalı ve yüz tipimizin ne olduğunu öğrenmeliyiz. Özellikle yuvarlak yüz tipine sahip bayanlar yüzlerinin daha oval ve daha zayıf görünmesini ister. Uzmanların verdiği ipuçlarından ilki katlı kesimleri tercih etmek. Kat kat bir saç modeli ile daha zayıf bir yüz algısı oluşturulabilir. Bu yüz tipine sahip bayanlar ayrıca çok kısa saç modellerinden de kaçınmalılar. Mümkün olduğu müddetçe kulak memesinin altı ile omuzlara kadar uzanan modelleri tercih edebilirler.

Uzmanların zayıf görünmek için vermiş olduğu tavsiyelerden bir diğeri de kaküller. Kakül kullanımı bildiğiniz gibi bu sezonun en trend saç ayrıntılarından bir tanesi. Bunun dışında kakül kullanımı ince görünmenin sırlarından da bir tanesi. Katlı kesimler yuvarlak yüzlü kadınlarda nasıl ki daha zayıf algısı oluşturuyor ise aynı şekilde kakül de benzer bir algı oluşturmayı sağlıyor. Kakül yuvarlak yüze sahip bayanlar için önemli bir faktör olduğu kadar diğer yüz tiplerine sahip bayanlarda da benzer etkiyi yapıyor. Kakül seçiminde de katlı bir kesim tercih edebilirsiniz.

Dalgalı saçlar da zayıf görünme ipuçlarından diğer bir tanesi. Hafif ve doğal dalgalı saçlar her zaman için sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterecektir. Düz bir saç ise çoğu zaman sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterecektir. Ancak dalga seçiminde de dikkatli bir uygulama yapmanız gerekiyor. Dalgalar doğal ve iri olmalıdır. Tam aksine yapılan yapay ve sık dalgalar aynı etkiyi yapmamakla birlikte daha demode bir görüntü ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Dalga uygulamasını hafif katlı bir saç kesiminde yaparsanız bu çok daha iyi görünecektir.

Uzun ve orta boyuttaki saç modellerinde zayıf görünebileceğiniz alternatifler biraz daha fazla. Ancak kısa saçlar için de zayıf bir etki oluşturacak saç modelleri yok değil. Bob kesim saçlar bu modellerin başında gelir. Bob model saç kesimi bildiğiniz gibi önleri uzun ve arkası kısa olacak şekilde kesiliyor. Bu model yapısı itibari ile sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterecektir. Klasik boyutları ile bu modeli uygulayabilirsiniz. Ya da biraz daha uzun olan bob kesimini de kullanabilirsiniz. Kısa saçlı olan bayanların da zayıf görünme isteklerine bu model cevap verecektir.

Peki kesim haricinde model uygularken neler yapmalıyız ve hangi modelleri tercih etmeliyiz? Öncelikle aklınızda bulunması gereken en önemli nokta dağınık modellerin daha sıkı ve düz modellere göre daha zayıf gösterdiği gerçeğidir. Dağınık topuzlar, dağınık at kuyruğu modeli sizi daha zayıf gösterecektir. Dağınık saçlar görüntüde bir yanılsama oluşturur. Bu da daha ince görünmenizi sağlar. Dağınık şekilde bir at kuyruğu yaparak günlük şıklığınızı ve zayıf görüntünüzü koruyabilirsiniz. Ayrıca bu dağınık modellere bir de kakül ya da perçem eşlik ediyorsa tam olarak istediğiniz algıyı oluşturacaksınız.

KONUYA CEVAP YAZ

PAYLAŞ
İlgili Konular